איך מזהים שיתוף פעולה מוצלח בין חברה גדולה לסטארט אפ?

Rate this post

תהליכי פיתוח בחברות שונות קשורים במידה רבה לגודל החברה ולתרבות הארגונית בה. לעתים, חברות גדולות מדי אינן מסוגלות לפתח פתרונות יצירתיים בזמן אמת באותו הלהט והחזון של חברת סטארט אפ קטנה ויעילה.

office-1575874_640

במקרים כאלה, שיתוף פעולה הדדי המבוסס על הוכחת יכולת של חברת הסטארט אפ, משלבי ה-"Proof of Concept" ועד לאבטיפוס של המוצר המוגמר, יכול להועיל לשני הצדדים.

הן לחברה הגדולה יותר המפתחת פתרונות מהירים במהירות, והן לחברת הסטארט אפ שזוכה למשקיע מנוסה, המהווה גם שחקן משמעותי בתחום בו הפתרון מפותח.

שאלנו את אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, כיצד ניתן לזהות פוטנציאל לשיתוף פעולה מוצלח בין חברה גדולה לסטארט-אפ.

הוכחת יכולת של חברת הסטארט אפ לפיתוח מהיר של פתרון נדרש

"השלב הראשון ביצירת שיתוף הפעולה הוא הצגת Proof of Concept" מסביר עדן, ומפרט: "פעמים רבות מדובר בפיתוח מהיר של חלק מהפתרון המוצע, כאשר חלקים רבים מהפתרון אינם מפותחים לעומק, אלא רק ברמת התצוגה.

הפתרון המוצג עונה על צורך מהותי עבור הארגון הגדול עצמו או עבור לקוחותיו, ובדרך כלל משיק לתחום מסוים בו החברה הגדולה יותר עוסקת, או בתחום קרוב שנראה כי הולך להפוך לטרנד חזק בשנים הקרובות".

הגדרת השימושיות של הפתרון המוצע ותכנון אבטיפוס ראשוני פעיל

42323560_m

עדן ממשיך ומסביר: "השלב הבא בתכנון שיתוף הפעולה הוא הגדרת השימושיות עבור הארגון בפיתוח פתרון שכזה, וכן הגדרת מאפייני אבטיפוס לפתרון, לרבות הזמן והמשאבים שיידרשו על מנת לפתח אותו.

בשלב זה חברת הסטארט אפ נדרשת להתחייב לזמן מסוים, חותמת על חוזה עם הארגון הגדול ומתחילה במרתון פיתוח על מנת להגיע לאבטיפוס עובד".

אז כיצד יודעים שמדובר בהצלחה? עדן מסכם: "שיתוף פעולה שהצליח מסתיים בדרך כלל ברכישה של חברת הסטארט אפ, הנטמעת בארגון הגדול והופכת לחלק ממנו, או בהסכם שיתוף פעולה עתידי הקשור לפיתוח ולשיווק משותפים של הפתרון המוצע".

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, נדל"ן בישראל, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.