השקעה בנדל"ן מסחרי באמצעות הון ראשוני נמוך

Rate this post

מי שנהג לסמוך בעבר הרחוק על הריבית מחסכונות בבנק או מתשואה בהשקעה בבורסה, נכון לאכזבות מרות בשני העשורים האחרונים. השקעה של מאות אלפי שקלים בבנק מניבה תשואה של מאות שקלים לשנה, ונראה שהכסף פשוט קופא בחשבונות החיסכון.

גם הבורסה, על כל תנודותיה, אינה מובילה לרווחים גבוהים עבור המשקיע הסולידי, או להפסדים כבדים שחוו משקיעים רבים שניסו להשקיע באפיקים סולידיים פחות. תחום אחד בלבד הצליח לשרוד לאורך השנים כהשקעה המניבה תשואה נאה, ועדיין שומרת על סולידיות מסוימת – השקעה בנדל"ן. אך מה יכול לעשות מי שאין בידו ההון הראשוני להשקעה בדירת מגורים?

אופציות משתלמות לבעלי הון ראשוני נמוך

התייעצנו עם אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, מה יכולים לעשות משקיעים שאין בידם ההון הראשוני להשקעה בארץ בדירת מגורים. "בעוד רכישת דירה במרכז הארץ מצריכה סכום לא קטן שניתן כהון עצמי", מגלה לנו עדן, "כאשר מדובר בהשקעה בנדל"ן מסחרי קיימות אפשרויות רבות. עם תוכנית עסקית נכונה וסכום התחלתי נמוך, ניתן להשקיע לבד או באמצעות קבוצת משקיעים בנדל"ן מסחרי".

coins-948603_640

מהו ההבדל העיקרי בין השקעה בנדל"ן מסחרי לבין השקעה בנדל"ן פרטי?

"הציבור הישראלי מתחיל להתעורר, ולאור ההצלחה בעבר של השקעות בדירה מניבה, מרבית בעלי ההון העצמי הנמוך מחפשים אלטרנטיבות אפשריות לגיוון תיק ההשקעות", מוסיף אלעד עדן, "כיום ניתן לרכוש משרד בשטח מצומצם תוך השקעת סכום התחלתי נמוך, ולהשכיר אותו לחברות לאורך זמן בתשואה מצוינת, שעולה בצורה ניכרת על זו מנדל"ן למגורים. כאשר מגיעים לבנק עם תוכנית עסקית המניבה 10% תשואה קל מאד לקבל הלוואה גם אם יש לכם הון עצמי נמוך".

כדאי להקשיב למומחים בתחום

נראה כי אלעד עדן יודע על מה הוא מדבר, במיוחד כשהוא מגובה בפורטפוליו מכובד המשלב דירות מגורים עם נדל"ן מסחרי המנוהל בהצלחה מזה תקופה. לסיכום, השקעות מוצלחות יכולות להתחיל מטיפ אחד טוב. נראה שנדל"ן מסחרי הוא האפיק המשתלם ביותר להשקעה בשנים הקרובות, גם אם אין בידכם האפשרות להשקיע כרגע סכום גבוה לשם השקעה ראשונית.

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, נדל"ן בישראל, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.